MOJI OBLÍBENCI

 

 

MOJE INSPIRACE

Nejznámější americká malířka  Georgia O'Keeffe.   Milovala poušť, barvy a květy stejně jako já.  Žila velkou část života na ranči v Novém Mexiku u města S.Fe. Několikrát jsem navštívila Santa Fe a okolí a měla jsem pocit  "deja vu ", tolik se to podobá Kalahari, kde sídlí moje duše. Více se o této silné ženě dočtete na WIKI linku  zde

 

Už se vám někdy přihodilo, že byste se  při prohlížení uměleckého díla rozplakali krásou a blahem?  Mě ano, při návštěvě musea  G. O'Keeffe v Santa Fe a to při prohlížení tohoto obrazu.

Tan Orange Yellow Lavender -- olejová malba na plátně

 

Jak se vám líbí tento obraz

In the patio VIII -- olejová malba na plátně

 

Při  fotografování květin se hodně isnpiruji  jejími  kresbami, zaujaly mě svou jednoduchostí, barvou a erotičnem.

Red canna -- olejová malba na plátně

Moje práce inspirovaná Georgií lze vidět na tomto místě

 

"I've been absolutely terrified every moment of my life - and I've never let it keep me from doing a single thing I wanted to do."

 ~ Georgia O'Keeffe

Celý život, každý moment, jsem se všeho děsila, nicméně mě strach nikdy neodvrátil od věcí, které jsem chtěla udelat.

 

 ============================================================

Odjakživa jsem byla "zasažena" Albertem Einsteinem  / parafrázuji článek o Markétě Baňko z časopisu Týden.

Jeho genialita na všech úrovních a jeho schopnost se vyjádřovat  jednoduše, elegantně a srozumitelně, to vše obdivuji. Inspirací jsou pro mne fyzikální pojmy prostoru a času. Takže k Albertovi zařazuji část fyziky - kosmologii. Ve fyzice jsou definovány pojmy jako krása a  tajemství, které patří do umění.  Obojí  je cílem mého fotografického snažení.  Albertovy citáty o fantazii a tajemnu jsou legendární.  Některé jsou k vidění na tomto webu v sekci CITÁTY . Moje práce ovlivněné přírodou a kosmologií jsou k vidění např.  na tomto linku 

 

Ve čtvrtém rozměru -- moje fotografie z jihu Afriky  2008

Out of clutter find simplicity; From discord find harmony; In the middle of difficulty lies opportunity.”  -V chaosu najdi jednoduchost, v neshodě harmonii. Uprostřed těžkostí příležitost.

~Albert Einstein. 

============================================================

 

Oblíbený Film : Melancholia.